Sancaktepe'deki 'jakuzi' gerçeği! Ahmet Hakan: "Şeyma Döğücü’nün onurunu çiğnemiştir ve çiğnetmiştir.”
Sancaktepe'deki 'jakuzi' gerçeği! Ahmet Hakan: "Şeyma Döğücü’nün onurunu çiğnemiştir ve çiğnetmiştir.”
A-A+
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü olduğunu söylenen Necati Özkan'ın Eski Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'yü hedef alarak 'jakuzi' iddiasında bulundu. Tartışmaya Sancaktepe Belediyesinin yeni CHP'li Başkanı Alper Yeğin de katıldı. Yeğin, Özkan'ın iddia ettiği başkanlık binasında jakuzinin olmadığını söyledi. Medyada geniş yankı bulan jakuzi olayını Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesine taşıdı. Hakan, "Şeyma Hanım’ın çiğnenen onuru" başlıklı yazısında “Bir kadını, bir anneyi yalan yanlış bilgilerle hedef tahtası haline getiren isim Necati Özkan’dır. Şeyma Döğücü’nün onurunu çiğnemiştir ve çiğnetmiştir.” dedi.
İşte o yazı…
İmamoğlu’nun seçim kampanyasını yapan kişidir Necati Özkan.
Necati Özkan, Ruşen Çakır’ın yayınına çıkıp şöyle dedi:
“Seçilen CHP’li başkanı kutlamak için Sancaktepe Belediyesi’ne gittim. Makam odası 6 bin metrekare. Jakuzi var. Odalar odalar... 2 yüz metrekare mutfak...”
Bu anlatıdaki anahtar kelime “jakuzi”.
Bir reklamcı olarak Necati Özkan da pekala bilir ki “jakuzi” kelimesi, kaçınılmaz olarak diğer bütün kelimelerin önüne geçer.
Nitekim geçti de.
İnternetten bulunan bir jakuzi fotoğrafı ile Sancaktepe’nin kazanamayan Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün fotoğrafı yan yana getirildi.
Böylece bir daha silinmesi neredeyse olanaksız bir imaj, Şeyma Döğücü’nün üzerinde yapıştı kaldı.
Sonra gerçekler ortaya çıkmaya başladı.
Necati Özkan, “Jakuzi demek istemedim, banyo teşkilatı demek istedim” diye bir düzeltme yapmaya çalıştı ama asla özür dilemeyerek.
Ardından Sancaktepe’nin yeni seçilen CHP’li Belediye Başkanı Alper Yeğin, bir açıklama yaptı.
“Şeyma Döğücü döneminde başkanlık katında herhangi bir tadilat yapılmamıştır” dedi. Jakuzi olmadığını söyledi. Ancak Şeyma Hanım’dan önceki belediye başkanı döneminde lüks bir başkanlık katı oluşturulduğunu söyledi.
Sonuç?
Hem Necati Özkan’ın hem de Alper Yeğin’in sözlerinden çıkan iki sonucu aktarıyorum
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.