Kate Middleton gizeminde yeni gelişmeler! Prenses’in dublörü konuştu... Pedofili skandalı örtbas mı edilecek?

Kate Middleton gizeminde yeni gelişmeler! Prenses’in dublörü konuştu... Pedofili skandalı örtbas mı edilecek?
A- A+

İngiliz Kraliyet Ailesi'nde yaşanan gizem hala tam olarak aydınlanmış değil. Yokluğu 3 aya yakın bir süre boyunca dünyayı meşgul eden Galler Prensesi Kate Middleton'ın yeni görüntüleri servis edilse de milyonlar, videodaki kişinin o olduğuna ikna olmadı. Tartışmalı görüntüler okları, Kate Middleton'ın dublörü Heidi Agan'a yöneltti. Kritik iki isimden açıklamalar peş peşe gelirken, Kraliyet Ailesi içindeki ismin pedofili skandalı ile ilgili bir gelişme yaşanması, Kate Middleton'ın kaybolmasının ardındaki bir başka iddiayı gündeme getirdi. İşte Kate Middleton vakasında yeni gelişmeler… Sabah'tan Cansu Küfeli'nin haberi şöyle;

Son yılların en büyük gizemi, İngiliz Kraliyet Ailesi'nde yaşanıyor. Kraliyet Ailesi'nin en sevilen ismi, Prens William'ın eşi Galler Prensesi Kate Middleton, Aralık ayında apar topar hastaneye kaldırıldıktan sonra sırra kadem bastı. Kraliyet, 13 yıldır ne olursa olsun Kraliyet'in yanındaki duruşuyla bilinen Kate Middleton'ın karın bölgesinden bir operasyon geçirdiğini ve iyileşme sürecinin ardından görevine döneceğini açıklasa da Kate'ten 3 aya yakın bir zaman boyunca hiçbir haber gelmemesi komplo teorilerini de beraberinde getirdi.

BİTMEK BİLMEYEN TEORİLER…

İddialara göre Kraliyet'le yakın ilişkiler içinde olan Thomas Kingston ile yasak bir birlikteliği bulunan Kate Middleton, Prens William'la büyük bir tartışma yaşadı. Kıskançlık krizine kapıldığı söylenen William'ın Kate'e şiddet uyguladığı, hatta bunun Kate'in ölümüne ya da ağır yaralanmasına neden olduğu teorileri de peşi sıra geldi.

Derken önceki yıllarda da gündeme gelen "yasak aşk" ifşası geldi. Buna göre Prens William, uzun süredir Lady Rose Hanbury ile bir yasak ilişki yaşıyordu. William'ın yasak ilişkisi canına tak eden Kate'in Kraliyet'e resti çektiği, intihar girişimde bulunduğu, depresyon nedeniyle bulimia hastası olup iskelete döndüğü, hatta akıl hastanesinde bulunduğu söylendi.

Kate'in hesabından yayınlanan bir fotoğrafın tamamen sahte olduğunun ortaya çıkması ise bardağı taşıran son nokta oldu. Üzerinde yeterince çalışılmamış olduğu belli olan kurgu fotoğrafın yayınlanmasına her detayı ustalıkla inceleyen Kraliyet'in nasıl izin verdiği merak konusu oldu.

VİDEO OLAY YARATMIŞTI

Kraliyet'in Kate'in yokluğunu gündemde tutmaya çalışma çabasının bir ürünü olarak görülen sahte fotoğraf krizinin ardından dünya gündemine bomba gibi düşen bir video olayı patlak verdi.

Kraliyet Ailesi'ne yakın yayın politikasıyla bilinen İngiliz The Sun gazetesi, Kate ve William'ın evlerinin yakınlarındaki yerel bir markette yaptıkları alışveriş görüntülerini servis etti. "Kate mutlu ve gülerken görüldü" temalı videonun kamuoyuna servis edilmesinin, Kate gizemini sona erdireceği düşünülse de işler planlandığı gibi gitmedi.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde olduğu bahane edilen Kate'in rahat rahat market poşeti taşıması soru işareti yaratırken aşırı zayıf olduğu görülen Kate'in hem yürüyüşü olağandan farklıydı hem de çok daha genç görünüyordu. 42 yaşındaki Kate'in 20'li yaşlarda gözükmesi dublör iddialarını beraberinde getirdi.

Çok da uzak mesafe olmamasına rağmen çekilen görüntülerin kalitesinin çok düşük olması da dikkat çekiciydi. The Sun, çifti market çıkışı görüntüleyen kişinin Nelson Silva isminde "sade" bir vatandaş olduğunu duyurdu.

KATE'İN DUBLÖRÜ KONUŞTU

Ne var ki dublör ve sade vatandaş konularıyla ilgili peş peşe gelişmeler yaşandı. 12 yıldır profesyonel olarak Kate Middleton'ın kimliğine bürünen Heidi Agan'ın, videodaki kişi olabileceği iddia edildi.

Üzerindeki şüphelerin artması sonucu İngiliz basınına konuşan Heidi Agan, "Görüntülerdeki kişi ben değilim. Videonun kayda alındığı saatlerde ben dans dersi veriyordum" ifadelerini kullandı.

VİDEONUN ARKASINDAKİ İSİMDEN FLAŞ AÇIKLAMA

Kate Middleton'ın dublörü olarak bilinen Heidi Agan'ın bu açıklamasının ardından gözler, videoyu kayda alan Nelson Silva'ya çevrildi.

The Sun, Kate ve William'ın cumartesi kaydedilen görüntülerinin o sırada civarda bulunan, sıradan bir vatandaş olan Silva tarafından "tesadüfen" cep telefonuyla kaydedildiğini açıklamıştı.

Çok da uzak mesafeden çekilmiş olmamasına karşın video kaydındaki çözünürlüğün oldukça düşük olması büyük eleştiri toplamıştı. 2024 yılında sıradan bir cep telefonunun kamerasının bu denli düşük çözünürlüklü olması, videodaki kişinin sahte Kate olabileceği ihtimalini de kuvvetlendirdi.

GERÇEK MESLEĞİ ŞOKE ETTİ

Derken The Sun, videoyu kayda alan Silva ile bir röportaj gerçekleştirdi. 40 yaşındaki Nelson Silva, Kate'i kendi gözleriyle gördüğünü aktardı. Mühendis olduğunu belirten evli ve 1 çocuk babası, 40 yaşındaki Silva, komplo teorisyenlerini 'hayalperest' olmakla suçladı.

Kate ve William'ı görünce çok heyecanlandığını ve videoyu o sırada Portekiz'de bulunan eşi ve kızına göndermek üzere kayda aldığını öne süren isim, "Birleşik Krallık'taki tüm insanlar videodakinin sahte bir kişi olduğunu söylüyor. Şimdi benim de gerçek bir insan olup olmadığımı mı sorgulayacaklar? Yoksa bu videoyu benim yaptığımı mı söyleyecekler? Oraya sahte bir Kate mi koydum? Bu çok saçma." ifadelerini kullanan isimle ilgili şoke eden bir detay ortaya çıktı.

Ulaşılan öz geçmişe göre Silva'nın 2013 yılında bir film yapım şirketi işlettiği ve yönetmen olduğu öne çıktı. Sanıldığının aksine sıradan bir vatandaş olmayan, üstelik doğrudan medya sektörünün içinde yer aldığı anlaşılan Silva'nın cep telefonu kaydının bu denli düşük olamayacağı ve Kate'in yüzünü kurguyla görüntülere eklemiş olabileceği iddiaları daha da kuvvetlendi.

HASTANE PERSONELİ YAKALANDI

Bu gelişmelerin yanına bir de hastane krizi eklendi. Kate'in 28 Aralık'ta kaldırıldığı Londra Kliniği'nde bir güvenlik krizi yaşandığı anlaşıldı. Buna göre bir hastane personeli, Kate Middleton'ın tıbbi kayıtlarına gizlice erişmeye çalışırken yakalandı.

Kate'in ameliyat raporuna erişmeye çalışılması Kensington Sarayı'na bildirilirken çalışanın işine son verildiği ve cezai yaptırım uygulandığı konuşuldu.

SARAY NEYİ ÖRTBAS EDİYOR?

Kate Middleton'ın bu gizemli sürecindeki her bir detayın arkasından, söylenenden farklı bir gerçeğin ortaya çıkması, Kraliyet'in bu spekülasyonları bilinçli yaydığı söylentilerini de kuvvetlendirdi. Kraliyet'in üstünü kapatmaya çalıştıkları bir olayda birbiri ardında bu denli amatörce yapılmış hatalarda bulunmasının mümkün olmadığını söyleyen bazı kaynaklar, Kate gizeminin başka bir skandalı perdelemek için özellikle yaratıldığını duyurdu.

Bu skandalsa Kraliçe Elizabeth'in oğlu, ABD'li sapık milyarder Jeffrey Epstein davasında pedofili suçlamasıyla gündeme gelen Prens Andrew ile ilgili yeni bir gelişmeydi.

"HER ŞEY PRENS ANDREW'U KORUMAK İÇİN"

Epstein'ın mağdurlarından Virginia Giuffre Prens Andrew'un kendisiyle 17 yaşın altındayken New York ve Londra'da zorla cinsel birliktelik yaşadığını söyleyerek dava açmıştı. Prens Andrew'la çekilen fotoğraflarını kanıt olarak mahkemeye sunmasının ardından Andrew, olayı hiçbir şekilde hatırlamadığını söylemişti.

Yazının devamı için TIKLAYIN!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •