AK Partili vekil Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma aşamasındaki eşi Prof. Ban: "Sormak lazım, 2.5 milyon doları nereden buldu?"

AK Partili vekil Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma aşamasındaki eşi Prof. Ban:
A- A+

Eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü ve 2015 seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan Prof. Ünsal Ban, kendisinden maddi ve manevi tazminat olarak 70 milyon lira tazminat talep eden boşanma aşamasındaki eşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu hakkında konuştu.

Zehra Taşkesenlioğlu'nun kendisine 2.5 milyon dolar borç verdiği iddiasını yalanlayan Ban, "Verdiyse ilk önce şunu sormak lazım: Nerden buldun?" diye sordu. Danışmanlık şirketleri olduğu yönündeki iddiaya da, "Danışmanlık şirketinin cirosu yılda 200 - 300 bin TL hocam ya. Yabancı ülkeler falan, hep hikâye. Bir tane fatura kesilmemiş orada" diye yanıt veren Ban, Taşkesenlioğlu'nun ailesi tarafında baskı ve tehdit altında kaldığını ve kalmaya da devam ettiğini iddia etti.

Prof. Ban'ın Halk TV yazarı, gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Zehra Hanım, sizi itham ediyor. Diyor ki şirketleri ve evleri var.

Bir şirkette yüzde 2.5 ortaklık payım var. Onun dışında payım yok. Kendini aklamak için… Siyasal İslamcıları az çok tanıyorsunuz az çok İsmail bey. Bir şey dememe gerek var mı?

Size 2.5 milyon dolar borç verdi mi?

Külliyen yalan! Verdiyse ilk önce şunu sormak lazım: Nerden buldun?

Diyor ki “danışmanlık şirketim var”

Danışmanlık şirketinin cirosu yılda 200 - 300 bin TL hocam ya. Yabancı ülkeler falan, hep hikâye. Bir tane fatura kesilmemiş orada.

“Evin direği erkektir, bütçe onda bulunur” dediniz mi?

Benim entellektüel birikimime aykırıdır. Ben 30 yıldır öğretim üyesiyim. Benden böyle bir sözün çıkma imkanı yok. Evin direği… Birlikteliktir, sevgidir, saygıdır. Hiçbir kadın bu devirde böyle bir şeyi kabul eder mi? Hele hele bir milletvekilinin kabul edeceğine inanıyor musunuz? Ve iktisatçı olduğunu iddia eden birisinin.

Boşanma davasından bugüne baskıyla karşılaştınız mı?

Ailesi tarafında baskı ve tehdit altında kaldım ve kalıyorum da.

Ne gibi?

Türk adaletinin bu kadar hızlı olduğunu gördünüz mü, İsmail bey? Bir günde yayın yasağı, bir günde tweet yasağı. Keşke adaletimiz bu kadar hızlı olsa. Keşke hızlı kararlar alsa da insanların yıllarca mağduriyetleri sürmese! Haksız mıyım?

Eski eşiniz sizce siyasi gücünü kullanıyor mu?

Bir saate karar çıkıyorsa siyasi gücün kullanılmasından başka bir şey olmadığı ortaya çıkar.

Özel hayatının lekelendiğini iddia ediyor.

“2.5 milyon dolar borç para verdim, geri istiyorum” diyorsan, bunun özel hayatın kirlenmesiyle ilgisi yok ki.

Böyle bir serveti yok mu?

İmkanı yok. Her yönüyle kanıtlayacağım zaten mahkemede.

Sizden 70 milyon TL tazminat istiyor.

Bu adam ne kazanmış da 70 milyon TL istiyorsun? 2019’da bu adamda hiçbir şey olmadığını söylüyorsun. Gerçekten ciddi soru işaret var.

Sizin tanışmanız siyasi bir mekanda mı gerçekleşti?

Twitter’da tanıştık. O beni takip etti, ben de onu. Arkasından teşekkür mesajı verdim. Ondan sonra ilerleyen bir evlilik süreci var.

O sırada milletvekiliydi değil mi?

Evet.

Siz de AK Parti’den milletvekili aday adayısınız.

Ben 2015’te aday adayı olmuştum. Basına çıktım, “100 bin lira maaş alan” rektör diye. Yaklaşık 70-75 bin dolara tekabül ediyordu. Onun hikâyesi çok faklı. Çünkü üniversite kurdum. Kurma karşılığı üç yıl bedava çalıştım. Onun ücretiydi. Ne yazık ki basın “100 bin lira maaş alan rektör” diye algıladı. Eşim diyor ki “2019’a kadar beş kuruş yoktu.” Ayda 75 bin dolar alan insandım. Bu yüzden yargılandım ve aklandım.

Ünsal Ban ne yazmıştı?

Ünsal Ban, Twitter hesabından 18 Ağustos'ta yaptığı paylaşımda şunları yazmıştı:

"Sevgili dostlar 2019 yılında evlilik yaptığım Zehra Taşkesenlioğlu tamamen yalan ve iftiralarla dolu bir dilekçe ile benden maddi 50 milyon manevi 20 milyon para istemektedir. Kamuoyuna duyurulur… Bundan sonra bende açık olmak zorundayım... her şeyi yazma hakkım doğmuştur.

Tamamen yalan ve iftiralarla dolu olan bir boşanma dilekçesi, haysiyetimi, onurumu çiğnemiştir... Şunun bilinmesini isterim ki bundan sonra açıklayacağım bilgiler, dökümanlarla uğrayacağım ölüm tehdidi, zararlardan tamamen Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Zehra Taşkesenlioğlu sorumludur."

Ardından Ban’ın ifşalarda bulunacağı mesajını verdiği haberlerine erişim engeli getirilmişti.

Ardından organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker Twitter'da "deli çavuş" adlı hesaptan, "Ailem, oğlum ve şirketiyle ilgili kim ne biliyorsa 1 hafta süre; bir tek şey çıkarsa 1 dakika görev yapan şerefsizdir" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yeni iddialarda bulunmuş; “Zehra Taşkesenlioğlu mahkemeye boşanma dilekçesi verince bu dilekçeyi ilk olarak neden sana yolladı? Ve sen rektör Ünsal Ban’ı bir arkadaşı vasıtasıyla kibar yollu olarak neden tehdit ettirdin?” diye sormuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •