Ali Koç açtı ağzını yumdu gözünü... Dursun Özbek ve Erden Timur'a sert yanıt verdi!

Ali Koç açtı ağzını yumdu gözünü... Dursun Özbek ve Erden Timur'a sert yanıt verdi!
A- A+

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde sarı lacivertli kulübün gündemine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Galatasaray'la ilgili çok sert açıklamalar yapan Ali Koç, "3 Temmuz'da malum örgütle nasıl mücadele ettiysek, bu camiayla da benzer şekilde mücadele içinde olmalıyız" sözlerini kullandı.

Kalamış'ta bulunan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısına Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, kulüp üyeleri ve kulüp personelleri ve basın mensupları katıldı.

Gündemdeki konulara ilişkin olarak konuşan Ali Koç, konuşmasının öznesinin Galatasaray olacağını belirterek açıklamalar yaptı. 

Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

"Son dönemde gündem dinamik, iddialar, iftiralar yoğun. Aslında bu toplantının öznesi rakibimiz.Rakibimizin başkanında yöneticiklerine düşürdükleri seviye artık mezbahayı aratmayan vaziyette. Galatasaray'ın Türk futbolcu için nasıl bir beka sorunu olduğunu anlatacağım. Galatasaray başkanı ve yöneticilerinin elde etmek istediklerini kazanmak için ne tür hayali senaryolar ürettiğini istatistiklerle göstereceğim. Kazanmak için her şey mübah anlayışının bu kulüp için kültür haline geldiğini paylaşacağım.

Rakibimiz son dönemde deli saçması söylemler içinde. Onlara bazı hatırlatmalar yapmayı amaçlıyorum. Böyle bir açıklama yaptığım için de üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Rakibimizin düşürdüğü seviye mezbahayı aratır seviyede. Hem kendi camialarını kışkırtıyorlar hem de kendi camialarını."

"İSTEDİKLERİ OLUNCA SUSARLAR"

"Bir puan kaybından sonra, işler iyi gitmeyince ya da kendi kayıtlarındaki hakem hatalarını örtbas etmek için ortalığı birbirine katarlar. Ligi bitirtmeyiz tehditlerinde bulunurlar, açıklayacağız derler, en sonunda ise istedikleri olunca susarlar. İşler iyi giderken de itidalli olalım derler.

Türlü türlü şantaj ve itibar suikastları yaparak, özellikle hakemler ve kurulları baskı altında tutarlar ve bunun için hayali düşmanlar yarasalar. Başka camiaların kaçırılmasından pay çıkar, onları aşağılar ve alay ederler. En son Beşiktaş maçında olduğu gibi yapılır.

İşler iyiyken futbolun marka değeri için mücadele verildiğini söylerler. Sadece kendileri için değil, tüm kulüpler için adalet arayışlarında söylerler. Hatta bunun için her hafta kendi kanallarında program yapacaklardı, bir sürü video yolladık, program yayınlanmadığı için belirtiler gösterilmedi. Bunu yapamadan kulüp bağlantılarını da birleştirin."

"BİZ YAPINCA KIYAMETİ KOPARDILAR 10 GÜN SONRA KENDİLERİ YAPTI"

"Bu samimiyetsizlik ve riyakarlıklarının bir diğer örneği olarak, bir maçta kulübümüz hakkını aramak için, maçın ilk yarısında yaşanan olaylardan ötürü, 19 Mart 2023'teki Alanyaspor maçının devre arasında bir paylaşım yaptık. Kıyameti kopardılar. Nasıl böyle bir şey olabilir diye. Yalnızca 10 gün geçti, birebir aynısını kendi maçlarında yaptılar. Paylaşımı yapmadan önce bir akıllı aranızdan çıkıp demiyor mu? 'Başkan, Fenerbahçe aynı şeyi yaptı, biz de çok ağır söylemlerde bulunduk. Aynı şeyi biz yapmayalım, bu riyakarlıktır.' demiyor mu?"

"GALATASARAY'IN TAKTİĞİ BASKI KURMAK"

"Bunların bir taktikleri insanların üstünde baskı kurmak için var. Fenerbahçe ile ilgili şirketlerde çalışıyor, Koç Grubu'nda çalışıyor, başka saklanmaz konuyu gündeme getiriyorlar. Söz konusu olan durum, kişinin kamuoyunun önüne atmak.

MHK Başkanı sayın Lale Orta'yı Okan Üniversitesi çalışanı ve Fenerbahçeli çalışanı olduğu söylemleriyle baskı altına almaya çalıştılar. Tabii cesur bir federasyon başkanı olsaydı çıkar 'Kardeşim siz ne diyorsunuz? Ben Galatasaray kongre üyesiyim. Benden evvelki başkan Fenerbahçe'de 18 yıl başkan vekilliği yaptı, diğer başkan Beşiktaş'ın kulüp başkanıydı. Siz nasıl böyle konuşursunuz?' deyip susturacağına çanak tuttu bu hanımefendinin linçlenmesine."

"OKAN HOCA'YA SORMAK LAZIM"

"Bu hocaya [Okan Buruk] sormak lazım en yakın hakem arkadaşı kim? Bilenler bilir... Ama tabii yabancı hakemleri de istemezler çünkü Avrupa'da görüyorlar yabancı hakemlerin nasıl yönettiğini."

"KİMSE YANLARINA YAKLAŞAMIYOR"

“Bunların transfer yapma kültürleri olağanüstü, kimse yanlarına yaklaşamaz. Birçok yerel kulüp de rahatsızdır ama ses çıkaramaz. Hülle transferde, oyuncu ayartmada, haber kayıtlarına göre çıkarlarına, sözleşmelerde yeni jargonlar üretil de, sakatlıklara karşı yanmada da Şampiyonlar Ligi'ndeler. Oğulcan Çağlayan, Taylan Antalyalı örnekler var. Levent Mercan da var ama onu alamadılar.”

"MERTSENİZ SİZ DE BİZİM GİBİ YABANCI HAKEM TALEBİNİ DESTEKLEYİN"

"Madem TFF Başkanı'ndan memnun değilsiniz. Her maçtan sonra hakem hakkında geveliyorsunuz. Mertseniz, dürüstseniz, kendinize güveniyorsanız siz de bizim gibi yabancı hakem talebini destekleyin. Alın size samimiyet testi.

Türk hakemlerine güveniyorsunuz, sadece bizim maçlarımızda güvenmiyorsunuz. Riyakar oğlu riyakarsınız. Milyonlar arasında nefret tohumları ektiğiniz için sadece Türk futbolu için değil, belki de ülke için beka sorunusunuz."

"ALIN SİZE GERÇEK KOALİSYON"

"Maçlarından önce söz konusu takımların oyuncularıyla ilgili transfer haberleri çıkartırlar. Ya da oynayacakların takımların oyuncularını transfer etmek için teklif yaparlar. Kayserispor'a Mame Thiam için Pendikspor teklif yaptı. Sivasspor'a Sainz için Eyüpspor teklif yaptı. Bu üç İstanbul kulübünün yakın ilişkileri herkesin malumu. Alın size gerçek koalisyon. Sizin altını dolduramadığınız gibi bir koalisyon değil. Güya bize birçok transfer çalımı attılar. İster istemez, 3-4 oyuncuya aynı anda baktığımız için biz de oyuncuların beklentilerini biliyoruz. İsimlere girmeyeceğim. 4 oyuncu var ki, bahsettikleri bedellerin gerçeği yansıtmasının mümkünatı yok. İradeli bir TFF olsa çağırır beni sorar, onlara da sorar. Bunlarda resmi ve gayriresmi kontrat yapma tarzı var. Futbolcuyla anlaştıkları bedel ile resmi kontrattaki bedel arasında fark vardır. Buradaki farka yeri gelir imaj hakkı derler, sponsorluk derler, son dönemde de gayrimenkul durumları var. Sponsorları çok cömert. Mütevazılıklarından da dolayı katiyen isimlerinin açıklanmasını istemiyorlar. Geçenlerde 5 milyon euroluk imaj hakkının ödenmemesi hakkında bir gazetede bir haber çıkmıştı. Bunlar nerede yapılıyor? Kılıfına uydurmakta bunların üstüne yok. 8.5-9 milyon euro isteyen oyuncuyu 3.5-4 milyon euroya oynatıyorlar. Herhalde İstanbul'un o yakasının oksijeni daha iyi."

"MORUTAN TRANSFERİNE 'MÜTHİŞ BAŞARI' DEDİK"

"Morutan için 3 milyon euroya satmışlar, müthiş başarı dedik. Ben şahsen öyle düşündüm. Keşke bizde de böyle bir sihirbaz olsa dedim. Halbuki işin öyle olmadığını aslını öğrenince anladık. Bu, ancak belirli sayıda ilk 11 oynarsa devreye giriyormuş. Doğal olarak da kulübü şu anda ilk 11 oynatmıyor. Acaba bu limit açmada kullanıldı mı? Bunu öğreneceğiz. Takip ediyoruz."

İNSANLARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARAK ALDATTILAR"

"Başka bir transfer başarısı da Real Betis - Bakambu. Bir kulüp niye olduğu gibi söylemez? Ne biliyoruz? Real Betis'in 5+5 milyon euro karşılığında Bakambu'yu aldığını biliyoruz. Betis başkanı, ödediğimiz bonservise maaş da dahil diyor. 5 milyon euronun gerçekleşmesi için olağanüstü şeyler olması gerekir diyor. Bazen anlaşma yaparsınız; Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olursa 1 milyon euro daha ödenecek dersiniz. 5 milyonun içinde de maaş var. Zarar da etmiş olabilirler. Burada olan şey insanların gözünün içine baka baka aldatmak."

"ERDEN TİMUR'UN ZANİOLO SÖZLERİ İÇİN BİLİRKİŞİ RAPORU GELDİ"

"Bunların bir yöneticisi Zaniolo transferiyle ilgili teklifimizi ifşa ettiler, bu aslında suç. Diyor ki; 'Fenerbahçe daha çok verdi oyuncuya ama oyuncu bizi tercih etti.' Biz de bunu mahkemeye götürdük. Bilirkişi raporu geldi. Raporda bu kulüp tarafından ödenecek toplam bedelin bonuslar dahil Fenerbahçe'nin teklifinden yüksek olduğu, dolayısıyla Erden Timur'un sözlerinin doğru olmadığı belirtiliyor. Bunlar yargıda da çok güçlüler. Selahattin Baki ve Onur Göçmez'i ifadeye çağırttılar. Amaç rahatsızlık yaratmak."

"G.SARAY'A KARŞI GÖSTERDİKLERİ PERFORMANS ORTADA"

"Orada oynamış oyuncular Galatasaray'a karşı gösterdikleri performans malumu. Bu şekilde bir seviyeye geldi ki, bir kulüp başkanından ayrılarak 'Beyinleriyle kalbi arasında yer aldı' dedi. Bunun üzerine Fenerbahçe maçı sonrasında düşünebiliyor musunuz? Malum kulübü tarafından OHAL ilan edilirdi Bu işin nirvanası, Ümit Karan'ın Eskişehirspor formasını giyerek söylediği şeyler. 'Galatasaraylı olmalıyım, F.Bahçe şampiyonu olmalı diye gol atamadım' diyor. Belhanda'nın geçen sezon maçından önce üçlü çekilmesi. Fenerbahçe'den gidenler ise bize karşı kora kor mücadele ediyor. Doğrusu ve olması gereken bu. Aslında iki camia arasındaki kültür farkı bu."

"BASIN MENSUPLARINI TEHDİT VE ŞİKAYET EDERLER"

"Basın toplantılarında istenilen soruları sordururlar. İstemedikleri soru geldiğinde, soru soran kişi kurumuna şikayet edilir ya da iletişim direktörleri gece yarısı mesaj atar ve tehdit eder. Yakın zamanda iki medya mensubu bunu yaşadı."

"İKİ SEZON NETFLIX DİZİSİ ÇIKAR"

"Bunların bir başka özelliği de kayrılmaya alışmış olmaları. Bu kadar yaygara olmasına rağmen Türk hakemlerine güveniyoruz diyerek yabancı hakem istememe sebepleri aşikardır. Türk futbolunun ne hale geldiğini görmek için Galatasaray - Antalyaspor maçına bakmak, yeterli olacaktır. Sonrasında yaşananlar gayri ahlaki spor kültürünün mükemmel bir örneğidir. O kadar çok örnek verebiliriz ki, iki sezon Netflix dizisi çıkar."

"GALATASARAY GEÇMİŞTEDE KOLLANIYORDU"

"Vinicius, hakeme söz söylüyor hiçbir kart yok. Yüzüne söylüyor hem de. Fred arkasını dönüp, 'aptalca bir karar' diyor kırmızı kart yiyor. Yabancı hakem istememelerinin sebebi aşikardır. Türk futbolunun ne hale geldiğini görmek için Galatasaray-Antalyaspor maçına bakmak, yeterli olacaktır.

Bunlar geçmişte de kollanıyordu. 97-98 sezonu Galatasaraylı Ahmet Çakar, Beşiktaş-Galatasaray maçına atanıyor. Penaltı veriyor ama alakası yok. 'Penaltıyı atarken oyuncu inşallah penaltıyı kaçırır' diye dua ettiğini söylüyor."

SARI KART İSTATİSTİKLERİ

"Biz son 4 maçta 59 faul yapıp, 15 sarı kart gördük. Galatasaray son 4 maçta 62 faul yaptı, 4 sarı kart gördü. Kart standartsızlığı bir norm haline gelmiştir. Bu sezon çifte standart zirve yapmıştır. Verilen ve verilmeyen kartlar sadece o maçı değil, sonrasını da etkilediği için ligin gidişatını etkiliyor.

Hakemler şampiyonluk yarışındaki bir takımın en küçük hatasını ararken, diğer takımın kör göze parmak hatalarını görmezden geliyor. Bu çifte standardı kimseye anlatamazsınız"

"BİZ, TFF İLE GALATASARAY ARASINDAKİ İLİŞKİNİN ADINI KOYAMADIK"

"TFF ile aralarındaki ilişki... Bu ilişkinin adını biz koyamadık. Bir taraftan can siperane savunurken, bir taraftan da istifaya davet ediyorlar. TFF nedzinde korundukları, zor anlarında TFF'nin yetiştiği ortadadır. Yumruk olayı sonrasında erteleme kararı verildi. 1. Lig kaydırıldı, Süper Lig'de ise sadece o haftanın maçları ertelendi. Bu niye önemli? Bu bazılarına avantaj, bazılarına dezavantaj sağlar. Hava şartları, cezalı sporcular, seyahat süreleri gibi konular. Tesadüf de olabilir, bilinçli de olabilir. Bunun olması rakibimiz lehine şartlar oluşturdu."

ICARDI'NİN PFDK'YA TEDBİRSİZ SEVKİ

"Icardi'nin tedbirsiz olarak sevk edilmesi bile kayrılma örneğidir. Yani kurulu diyorsunki; 'Cezayı en alt limitten ver.' TFF'nin bu kulübün ihtiyacı olduğu zamanlarda imdadına yetiştiği ortadadır. 1. Lig maçları kaydırıldı, Süper Lig'de ise o haftanın maçları ertelendi. Bu durum bazılarına avanta sağlar, bazılarına dezavantaj sağlar. Cezalı futbolcular, seyahat süreleri gibi. Bu tesadüf de olabilir bilemiyoru ama sorduğum zaman yeterli cevabı alamadım."

"ABDÜLKADİR BİTİGEN, YANLIŞ PENALTI KARARINI İTİRAF EDİYOR"

"Abdülkadir Bitigen, Galatasaray maçında yanlış penaltı verdiğini hakem toplantısında itiraf ediyor. 1 Mart'ta hakemler, Hugh Dallas ve Mehmet Büyükekşi'nin de katıldığı bir toplantı düzenleniyor. Tolga Özkalfa'nın görevden alındığı bilgisini paylaşıp toplantıdan ayrılıyor. Hugh Dallas da Abdülkadir Bitigen'e penaltıyı soruyor. Bitigen de penaltı kararının yanlış olduğunu tüm hakemler önünde itiraf ediyor. Anlık yanılma da değil. VAR'a gittin, orada da penaltıya hükmettin, sonrasında da bunun yanlış olduğunu itiraf ediyor. Bunun şampiyonluk yarışına etkisi ne olacak?"

"TFF BAŞKANI, SÜPER KUPA KRİZİ İÇİN BİZİ İŞARET ETMİŞ"

"TFF Başkanı, Riyad'daki Süper Kupa kriziyle ilgili bizi işaret etmiş Ankara'ya, devlet yetkililerine. Krizi saat 16.00'da Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar'ın attığı tweetle başladığını belirtmiş. Bunu sordum TFF Başkanı'na 'Oradakiler bana öyle sordular. Ben de 'Evet' dedim.' cevabını verdi. Soranlar kim? Bakan seviyesi mi, başka seviye mi? "Peki dedim sayın başkan, rakibin Genel Sekreteri'nin Uğur Bey'den önce İstiklal Marşı'na izin verilmediğini söylemesini yetkililere aktardınız mı?" şeklinde sorum. 'O tweet'ten haberim yok' dedi. Onların attığı tweet, bütün krizi tetikledi. Nevzat Dindar, Uğur Bey'in tweet'inden önce Eray Yazgan'a ulaştığını ve 'İstiklal Marşı okunmazsa sahaya çıkmıyoruz' dediğini aktardı. Bu durum bile kollandıklarını ortaya seriyor. Sebep oldukları rezaleti, Fenerbahçe üzerine yıkmaya çalışmakla Türk futbolunu yönetiyorlar. Gerisini siz düşünün. Fenerbahçe olarak, devletimizin bu konuyu araştırmasını istiyoruz.""

"FETÖ'YE DİZ ÇÖKTÜREN FENERBAHÇE'DİR"

"Gelelim FETÖ mevzusuna... Fenerbahçe'ye iftira atmaya yeltenenlere şunu hatırlatmak istiyorum, en kuvvetli oldukları dönemde onlara baş kaldıran ve diz çöktüren Fenerbahçe'dir. Bunlara karşı mücadeleyi biz başlattık. Başkanımız 'Ne şikesi, memleket elden gidiyor' dedi. Üstüne takım otobüsümüz kurşunlandı, katliamdan döndük. Buna rağmen, bu terör örgütüne kurban verilen tek kulüp Fenerbahçe. Bunun helalleşmesi hiçbir zaman olmadı. TFF, mahkemeyi uzatmak için her türlü şark oyunlarını oynuyorlar. Bütün bunları anlattım ama ara yaşananları anlatacak fütursuz, acımasız, arsız, şımartılmış, organize bir kötülük ile mücadele halindeyiz. Arkalarında hangi güç varsa, neye güveniyorlarsa bu davranışları milyonların önünde yapıyorlar, yetmiyormuş gibi sonra da mağduru oynuyorlar. Er meydanına çıkma teklifimiz geçerlidir. Bizim önümüzde söyleyemediğiniz şeyleri söylüyorsunuz. Özelde süt yutmuş kuzu, umumide aslan parçası kesiliyorsunuz."

FETÖ'NÜN TÜRK FUTBOLUNU DİZAYN ETME GİRİŞİMİ FENERBAHÇE ENGELLEMİŞTİR"

"Sen 'bu ateş üfleyerek sönmez' diyerek geçmişe özenirken, Sayın Cumhurbaşkanımız yazdığı mektupta 'Bu sürecin hem en canlı şahitlerinden hem de en büyük mağdurlarından biri şüphesiz Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. FETÖ'nün Türk futbolunu dizayn etme girişimi Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır.' ifadesini kullanmıştır."

"3 TEMMUZ'U KUMPAS OLARAK GÖRMEYENLERE SORUYORUM"

"3 Temmuz'u kumpas olarak görmeyenlere soruyorum, o halde 17-25 Aralık, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve birçok FETÖ kumpası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin anlayışınıza göre bunlar da meşru. FETÖ'nün en çok sevdiği, gönül bağı kurduğu ve sahiplendiği kulüp Galatasaray'dır. Teröristbaşının dua ve himmetle ayağa kaldırmalıyız dediği kulüp kim? Biz değiliz. Hadi siz de 'biz değiliz' deyin. Fenerbahçe, bu ülkede FETÖ ile ilgili çamur atılabilecek en son kurumların başında gelir. Fenerbahçe'ye bu konuda en son çamur atabileceklerin başında da siz gelirsiniz Galatasaraylılar."

"DIŞARIDAN BİRKAÇ DOKUNUŞ YAŞANMIŞ"

"Rakibimizin atanmış başkanı ile ilgili düşüncelerimi paylaşacağım. Şimdi atanmış başkan derken neyi kast ediyorsun? Şunu kast ediyorum, sayın başkan birkaç okazyonda niye 3. kez başkanlığa geldiği sorulduğunda Sayın Cumhurbaşkanımıza rica ettiğini söyledi? Şaşırdım ama birkaç defa söyledi. Sonra öğrendim ki bu yönetim kurulunun oluşumunda da dışarıdan birkaç dokunuş yaşanmış."

"BİZ TARTIŞIRKKEN TFF BAŞKANI GÜLEREK İZLEDİ"

"Birkaç ay önce, Bayern Münih maçı günü veya bir gün önce.. Bir ziyaretçim vardı, telefonu çaldı ve arayan Dursun Özbek'ti. Acil görüşmek istediğini ve Gayrettepe'deki otelinde randevulaştılar. Ortak dostun anlattığına göre, Dursun Özbek orada kendisine 'Ortam çok gerildi. Bu nedenle seviyesiz insanlar ortaya çıkıyor.' demiş. 'Kulüpler Birliği'nde tek dostluk yapacağım kişi Ali Bey'dir. Ortam çok gerildi, istenmedik olaylar yaşanabilir. Ali Bey ile kimsenin bilmediği bir ortamda buluşup yol haritası çizmek isterim. TFF Başkanı, bizi birbirimize düşürüp, keyifle izliyor. Kendisi seviyesiz bir adam. Hatta geçen gün Ali Bey ile bana aynı anda toplantı saati verip, bizi aynı masaya oturtarak gereksiz tartışma çıkmasına vesile oldu. Biz tartışırken, TFF Başkanı koltuğunu çekip gülerek izliyordu.' dedi. Burası doğru, oldu bu olay. Bende o an bütün taşlar oturdu. 'Ali Bey'in, benim veya istersen senin evinde oturup konuşmak istiyorum. Zaten bizim birbirimizle problemimiz yok. Bunlara karşı mücadele edelim. Ali Bey ile konuş, bu hepimiz için iyi olacaktır. Lütfen bunu Ali Bey'e ilet.' diyor. Görüşmede kendi camiası içinde kendine karşı kumpaslar kurulduğunu, seçim için arkasından çalışmalar yapıldığını ve yapılan paylaşımlardan kendisinin haberi olmadığını belirtiyor. Kabul ettim ancak buluşmadan bir gün önce resmi hesaplarından benim hakkımda çok ağır bir açıklama yapınca randevuyu iptal ettim.

Dursun Özbek bunları yalanlamaya kalkabilir. O zaman ortak dostumuz olanları anlatacak dürüst kişidir. İnşallah yalanlar. Telefon konuşmaları, saatleri, ofise gidişi hepsi kayıtlıdır. Bunu anlatmak tarzım değil ama bir taraftan görüşelim, bir taraftan çok sert açıklamalar. Vefat etmiş aile üyesi üzerinden alçakça açıklamalar yapmak. Bu kişiyi tanıyın istedim."

"İZAHI OLMAYAN BİR HADSİZLİKTİR"

"Algı işleri bunların DNA'sında olduğu için kendine menfaat devşirme konusunda gidecekleri yolun sınırı yoktur. O kadar yok ki iddia ettiği hayali koalisyonları tanımlarken şampiyonluk mücadelesini Türk tarihinin en şerefli mücadelesi olan Çanakkale Savaşı'nda düşman kuvvetleri ile yapılan mücadeleye benzetiyor. Hadi oradan be kardeşim! Yaşı itibariyle diyeceğim veya cesaret hapı mı almış... Bu izahı olmayan bir hadsizliktir. Sadece şunu tavsiye ediyorum kendisine, git Zaferin Rengi filmini seyret sayın başkan. Neyin ne olduğunu anlarsın."

"ÜLKENİN BU ADAMI TANIMASI GEREKİYOR"

"Kapalı kapılar arkasında görüşme isteyen, sonra çıkacak şahsıma ve aileme dil uzatabilecek kadar küçülecek ve bunu hiç utanmadan ve sıkılmadan yapacak karakteri gösterecek bir adamın ülkenin tanıması gerekiyor diye düşünüyorum. Zaten konuştuğu laflar, onun lafları değil. Birilerinin söylediği, belli kesimlerden de görmeye aşina olduğumuz laflar. Bir yerden güç alıyor bu arkadaş. Yönetim kurulu konusunda söylediğim gibi olabilir. Bu insanlar, kendi çıkarları söz konusu olduğunda devlet düşmanlarını, vatan hainlerini ve hükümet karşıtlarını koruyup kollayacak insanlardır."

"OYNADIĞIMIZ ŞEY ASLA FUTBOL DEĞİL"

"Esas mesajım camiama. Oynadığımız şey asla futbol değil. Her türlü gücü eline geçirmiş, ahlak yoksunu, vicdansız, organize bir yapı ile dürüstçe savaşmaya çalışıyoruz. Tarihimizin puan rekorunu kırdık. Bu sezon bu şartlarda topladığımız puanlar bir mucizedir. Dolayısıyla saha içindeki mücadelemiz kadar saha dışındaki takımımıza destek olmak için yaptıklarınız çok önemlidir. 3 Temmuz'da malum örgüt ile nasıl mücadele ettiysek bu camia ile de benzer mücadelede olmalıyız."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •