Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş ve Kavala'ya selam gönderen Özgür Özel'e sert tepki: "Al birini vur diğerine..!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Demirtaş ve Kavala'ya selam gönderen Özgür Özel'e sert tepki:
A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize Merkez Kentsel Dönüşümü toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, dün CHP Genel Başkanlığına seçilen Özgür Özel'in konuşmasında Demirtaş ve Kavala'yı anmasına tepki gösterdi. Erdoğan, "Al birini vur diğerine. Bunların birbirinden farkı var mı?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Caddesi Kentsel Dönüşüm Alanı'nda, Rize Merkez Kentsel Dönüşümü, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Dün neydi buralar bu gün ne oldu? Tüm ofisler çalışmaya başladığında, herkes konutlarına yerleştiğinde buraların ne anlama geleceğini, ne kadar güzel olacağını herhalde takdir ediyorsunuz.

AK Parti kuruluşunun üzerinden daha 15 ay geçmeden iktidara getiren milletimize bir söz vermiştik. Demiştik ki "Artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" Aradan geçen 21 yıla baktığımızda artık bu ülkede hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görmemizin kıvancı içerisindeyiz.

'ARTIK KİMSE 'NE OLACAK HALİM?' ENDİŞESİ TAŞIMIYOR'

Artık bu ülkede darbecilerin borusu ötmüyor. Artık bu ülkede cuntacıların sesi çıkmıyor. Artık bu ülkede vesayetçilerin tekeri dönmüyor. Artık bu ülkede kimse öz yurdunda garip muamelesi görmüyor. Artık bu ülkede doğmamış çocuğundan yaşlısına kadar hiç kimse "Ne olacak halim?" endişesi taşımıyor. Artık bu ülkede kimsesiz hisseden herkesin yanında olduğunu bildiği bir devleti, bir hükümeti var. Artık bu ülkede çalışmak, üretmek, geliştirmek isteyen herkesin yolu açık. Çünkü artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti tek parti faşistlerinin kendilerini imtiyazlı gören bir avuç siyasi ve ekonomik seçkinin değil, bir zati milletin devletidir.

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıtayı en tepeye çıkartıyoruz. Geçtiğimiz 21 yılda ülkemizde hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarının her biri işte bu günler için. Asırlar sonra milletimiz yeniden dünyada hak ettiği yeri alabileceğini hissediyor, görüyor, biliyor.

Daha çok mücadele etmemiz gereken bir döneme giriyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu çevre başta olmak üzere dünyada yaşananları görüyorsunuz. Adeta bir ateş çemberinin ortasındayız. Hamdolsun bu ateşin ülkemize zarar vermesini önleyecek güce de, imkana da, dirayete de, tecrübeye de sahibiz.

'GAZZE'DEKİ KATLİAMIN DURDURULMASI BOYNUMUZUN BORCUDUR'

Suriye ve Irak sınırlarımızın, bu ülkede kardeşlerimizin güvende kalmasını biz sağlayacağız. Balkanlar'da, Kafkaslar'da huzur ve güveni biz temin edeceğiz. Dostlarımızın ve kardeşlerimizin olduğu yerde beklenen biz olacağız. Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze'deki katliamın durdurulması bizim boynumuzun borcudur. Katillerin yakasına yapışmak bizim insani vazifemizdir.

Şundan emin olun, Gazze'de yaşananlar konusunda görünenden çok daha fazlasını yapıyoruz. Gazze'deki kardeşlerimizi sahipsiz ve çaresiz bırakmayacağız. Elbette üzerimize düşeni yaparken ayaklarımızı yerden kesmiyoruz. Dünyadaki tüm mazlumların haklarını koruyacak inisiyafler geliştirdik. Kimi alanlarda 3-5 yıllık, kimi alanlarda 5-10 yıllık vakit gerektiren projeleri tamamladığımızda Türkiye başka bir yere gelecek.

Milletimiz her iki seçimde de kazanımlarına sahip çıkma noktasında çok güçlü irade gösterdi. Terör örgütlerinden medet umanlara, terör örgütlerine, emperyalist güçlere selam çakarak iktidar hayali görenlere milletimiz sandıkta esaslı bir ders verdi.

'AL BİRİNİ VUR DİĞERİNE'

Ana muhalefetin dün kongresi vardı. Bay Bay Kemal kime "bay bay" dedi. Edirne'deki terörist başı Demirtaş'a, Kavala'ya "bay bay" dedi. Peki kongreyi kazanan zat o kime selam verdi? Demirtaş'a Kavala'ya selam verdi. Al birini vur diğerine. Bunların birbirinden farkı var mı? Bunlar terör örgütleriyle omuz omuza yürüdüler. 12-13 seçim kaybettin, hep onlarla beraberdin. Kazanan, sen de onlarla beraberdin.

Yıl sonuna kadar İkizdere'ye seneye de Muradiye'ye doğalgaz arzı sağlamayı planlıyoruz. Bugünkü toplu açılış törenimizde tamamlanan yatırımları hizmete veriyoruz.

Ayder Yolu'nun ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İnşallah bu projeyi en kısa sürede hayata geçiriyoruz. İhale bedeli 3 buçuk milyar lira olan bu yatırımın açılımını birazdan gerçekleştireceğiz.

Rize, Güneysu, Ardeşen, Hemşin, Tunca Belediyelerimizin yatırımlarıyla birlikte toplamda 2 milyar 886 milyon liralık yatırımı bugün Rize'mize kazandırıyoruz. Bu yatırımların Rize'mize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sizleri bir kez daha sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •