Beşiktaş Şenol Güneş'i resmen açıkladı! Şenol Güneş'ten önemli açıklamalar...

Beşiktaş Şenol Güneş'i resmen açıkladı! Şenol Güneş'ten önemli açıklamalar...
A- A+

Süper Lig'in 11. haftasında oynanan Hatayspor maçı sonrasında teknik direktör Valerien Ismael ile yollarını ayıran Beşiktaş, takımın başına 2015-2019 yılları arasında çalışan eski teknik direktörü Şenol Güneş'i getirdiğini resmen açıkladı.

ANLAŞMA DETAYLARI

Siyah beyazlılar, tecrübeli teknik adamla 1,5 yıllık anlaşma yaptı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörlüğü konusunda Sayın Şenol Güneş ile 28.10.2022 (bugün) tarihinden başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar anlaşmaya varılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamalarından notlar…

Ahmet Nur Çebi: "Bugün, Beşiktaş taraftarının uzun süreden beri beklediği hocamız Sayın Şenol Güneş'i huzurlarınızda imzaya davet ettik. O da bizimle çalışmayı kabul etti. Valerien Ismael'e de teşekkürlerimi iletiyorum. Hedefimiz her zaman şampiyonluktur. Bu sene de şampiyonluğu kovalayacağımızı herkesin öğrenmesini istiyorum."

"YENİ BİR DÖNEM"

Burada olmadan önce kamuoyunda çokça konuşuldu. Uzun yıllardır futbolun içindeyim. Gördüğüm ilgi ve desteğe teşekkür ederim. Bu da önceki birlikteliğimizdeki güzel şeyleri anlatıyor. Sevgi, saygı ve güvenin olduğunu gösteriyor. Umarım bu anahtar olur. Büyük bir camianın içindeyiz. Elbette eksiklerimiz olmuştur. Şartların buraya gelmesini kimse istemezdi. Futbolda zaman zaman değişiklikler olabilir. Bu benim için de geçerli. Yeni bir döneme, başlangıca gireriz. Ismael ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Daha iyisini yapmak için buradayım.

"TEHDİT OLARAK ALGILAMAYIN"

Bildiğimiz bir camia. Başkan ile uzun bir görüşme yaptık. Türk futboluna açık ve samimi duyguları vermek zorundayız. Ülkemizde futbol yarışlarında saha dışı olaylar saha içini çok olumsuz etkileyebiliyor. Basın mensuplarını tanıyorum. Kimseye peşin hükümlü değilim. Beşiktaş'a zarar gelecek şeylerin karşısında olacağım. Tehdit olarak algılamayın. Her şeyi sorabilirsiniz, paylaşabilirsiniz. Camianın ve bizlerin başarıya ihtiyacı var. Prensipli, planlı çalışacağız.

"CEYHUN KAZANCI İLE DEVAM EDECEĞİZ"

Keyif veren futbol istiyoruz. Başkanımız ikinci başkan da aynı şeyi söylemiştik. Kısa bir sürede çok değişiklik olmadan, radikal bir değişiklik olmadan göreve devam edeceğiz. Daha önce Ceyhun Kazancı burada çalışıyordu. Onunla devam edeceğiz. Teknik heyete Bayram Bektaş, Şeref Çiçek ve Eren hoca burada olacak. 3 günlük vaktimiz var. Rakibimiz Ümraniye olacak. Sonra da kritik maçlarımız var. Bu kısa süreyi en iyi şekilde geçirmek zorundayız.

"ELDEKİLERİ YOK SAYMIYORUM"

Eksiklere bakacağız ve çözümler üreteceğiz. Eldeki oyuncuları yok saymayacağız. Varsa eksik düzelteceğiz. 3 maç üzerinden konuşuyorum. Daha sonra ara ve kamp olacak. Tekrar konuşuruz. Beşiktaş büyük bir camia. İyi bir yönetim ve başkanı var. Bana ihtiyaç olduğunu hissettim. Benim dışımdaki isimler de takdire değer insanlar. Ben görevimi en iyi şekilde yapacağım. Eksikler olursa paylaşırız. Geniş açmıyorum, daha sonra yine konuşuruz. Teşekkür ederim. Hayırlı olsun.

"SON 10 YILDA EN ÇOK BEŞİKTAŞ SES GETİRDİ"

Artık iz bıraktı 3. yıldız orada. Üçüncü yıldızın bir ayağında ben de vardım. Bu benim değil, 'bizim' işimiz. Başkan, teknik heyet, oyuncular, medya... Hepimiz bu başarıdan hazzı alacağız. Şampiyonluk görmek istiyoruz. Benden sonra Sergen Yalçın ile alınan şampiyonluk var. Son 10 yılda en çok ses getiren Beşiktaş. Trabzonspor da ses getirdi, şampiyon oldu. Galatasaray ve Başakşehir oldu. Neyi eksik yaptık? Bunları konuşmak gerek. Burada durursak bir şey yapamayız. Yeni bir heyecanım var. Benim de kulübün de başarıya ihtiyacı var. İnşallah bunu sağlarız.

"YABANCI KURALINA UYACAĞIZ"

Mevcut yabancı kuralı neyse ona uyacağız. Tartışmasını yaparız. O ayrı konu. Yarış devam ediyor. Zorlukları var, katılıyorum. Biz yarışacağız. İşimiz bu. Şartlar da belli, oyuncular da belli. İdari ve kulübün yapısı belli. Değişse ne olur, ne olmaz? Bu gündemimizde vardı. Şu an uzun sürer bu konuşma. Biz yarışta olacağız ve başarılı olacağız. Bunu söyleyebiliriz.

ÇEBİ: "BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ?"

"Ismael'den vazgeçtiğiniz an neresiydi? Güneş ismine ne zaman karar verdiniz?"

Ahmet Nur Çebi: Futbolun fıtratında bunlar var. Çalışanlarımızın her zaman yanında oldum. Hatay maçının arkasından Ismael hocamızın enerjisinin tamamen bitmesi sebebiyle, kendisinin de ifade etmesiyle oldu. Beşiktaş'ın menfaati için kan değişikliği konusunda hemfikir olduk. Cevabı bu. Bu noktaya nasıl gelindi? Medyatik baskılar, hakem hataları... Bizim sağlıklı çalışmamıza engel olundu. Bunu saklamaya niyetim yok. Sosyal medya üzerinden başlayan, medyanın da eklendiği bir provakasyon oldu. Oldu ve bitti. Önümüze bakacağız. Ben bugünden sonra geleceği konuşacağım. 

ÇEBİ: "ŞENOL HOCA BAŞARACAK"

Şenol Güneş hocama güveniyoruz. Şampiyonluklar yaşadık. Daha önceki dönemde Sergen Yalçın ile de şampiyon olduk. Çarşamba günü konuştuk hoca ile birlikte. Önce Ismael ile vedalaştım, sonra Şenol Güneş hocamla bir araya geldik. Mutluyuz. Hayırlı olsun. Şenol hocamın başaracağına inanıyorum.

ÇEBİ: "ISMAEL'E BEN KARAR VERDİM"

Transferler için Ceyhun Bey'e de teşekkür etmek istiyorum. Hocamız buraya gelirken, Ismael'i tek başına buraya getirmedi. Önümüze bir alternatif olarak getirdi. Kulübün gerçekleri doğrultusunda Ismael'e karar veren bendim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Valerien Ismael'in katkıları var. Bir projeydi. Dışarıdan gelen insanların bakış açılarını çok önemsiyorum. Bizi sevdi, biz de onu sevdik. Hayırlı olsun.

CEYHUN KAZANCI: "BİR RANT DÜNYASI VAR"

Hocama hayırlı olsun. Büyük başarılara imza atacak. Beşiktaş'ın suni tartışmalara ihtiyacı yok. Beşiktaş'ın konusu ben olamam. Çok daha büyük konulardan bahsetmeliyiz. Bir rant dünyası var. Bazı şeyler durunca bunlar olur. Doğaldır. Bunların üzerine konuşmanın anlamı ve mantığı yok. Hocamla dün tanıştık, vakit geçirdik. Verimli bir toplantı geçti. Şenol Güneş önderliğinde başarılı günlerimize geri döneceğiz. Transferlerle alakalı genel kanı belli. İyi bir kadromuz var. Bu kadronun hakkı verilemedi. İnşallah bu kadronun hakkı verilecek. Yarışta puan olarak uzakta değiliz. Toparlanacağız. Birlikte verimli çalışacağız ve şampiyon olacağız.

ŞENOL GÜNEŞ: "İYİ BAŞLIYOR AMA KÖTÜ GİDİYOR"

Dışarıdan bakıyoruz. İçeride görmek lazım. Sonuçlarının alınamama sebepleri nedir? Oyun ve atılan, yenen gollere bakıyoruz. Atılan gollerde üst sırada görünüyor. Ama daha da fazla gol yediği görülüyor. Sebepleri tek şeye bağlayamayız. Mazeret tarafında değilim. Nasıl bir yol gideceğiz? Onu göreceğiz. Takımın fiziğiydi deniliyor, fizik tartışılıyor. İyi başlıyor ama kötü gidiyor. Neler olduğunu göreceğiz. Ben işim sorumlusuyum ama oyuncular da gözüm, kulağım. Ben beyin olmak istiyorum. Orkestra şefi olmak istiyorum. Onların sorunu da benim sorunum olacak. Başarı da başarısızlık da bizim olacak.

"BASKIYI AZALTMAK GEREK"

Seyircinin desteğini kaybetmemek gerek. Oyuncular böylece coşkuyla oynuyor. Oyuncular istekli ama kontrolsüz. İsteğinle birlikte aklını kullanmada ikinci planda kalıyor. Çok şey yapmak istiyor, yapamıyor daha sonra hata yapıyor. O baskıyı azaltmamız gerekiyor. Dışarıdan bakınca kolay oluyor. İçine girince göreceğiz. Sakatlıklar var, düşüşler var. Fazla oyuncu mu, az mı oyuncu? Hepsine bakacağız.

"BAŞKAN BENİ ARADI VE GELDİM"

Gönül isterdi ki Avrupa'da yarışsın Beşiktaş. Ben başkanı yeni tanımıyorum. Başkan hocayı, ben de takımı yönetirim. Bir iş ciddiyeti var. Burası aile şirketi değil. İhtiyaç varsa alır. Ben bir saygısızlık yapmam. Başkan beni aradı, çağırdı ve geldim. Öyle oldu.-

"ALLI'NİN YARISI BİZE YETER"

Dele Alli'nin Tottenham'daki oyununu biliyorum. Yüzde ellisi olsa bize yeter. Çok iyi oyuncular var ama oynayacaklar mı? Yapamazsa değiştireceğiz. Önce oyuncu gelişecek, değişecek. Değişmiyorsa gidecek, başka biri gelecek. Hocalar için de öyle. Başkan niye versin parayı oyunculara (gülüyor).

"GÜNEŞ GELİNCE YILDIZLAR GÖRÜLMEZ"

İnşallah yeni yıldızlar takarız. Şampiyonluklar yaşarız. Tabi Güneş gelince yıldızlar pek görünmüyor. Cumhuriyet'i kutlayacağız. Anma yapacağız, teşekkür ederim.

CEYHUN KAZANCI: "BEN BÖYLE BİR SÖZ SÖYLEMEDİM"

"Ceyhun Bey, Şenol Güneş ile çalışmam dediniz mi?"

Ceyhun Kazancı: Bu masada Şenol Güneş ile birlikte oturuyoruz. Bu da bir cevaptır. Ben böyle bir cümleyi kullanmadım. Bu bir tehdit cümlesi ve bana ait değil. Başkanımız ile bir yol arkadaşlığımız var. Benim böyle bir cümle kullanmam söz konusu olamaz. Hocam ile inşallah şampiyonluklara ulaşacağız.

ŞENOL GÜNEŞ: "TRABZON'DA YAYLALARI DOLAŞTIM"

Hocam forvet için ne düşünüyorsunuz?

Şenol Güneş: Önce başkana kızdım, onu söyleyeyim. Başkan buluşmak istedi, ben de görüştüm. Ayrıldıktan sonra uzun süre bir kararsızlık yaşadım. Trabzon'da yaylaları dolaştım. Dinlendikçe alıştım. Enerjimi ve aklımı kullanmak en iyisi. Buraya gelmek şans sayılır. Burada çalışmak çok önemli. Bir de başkanı tanıyorum. Samimiyetimizin iş ahlakına zarar değil, katkı yapacak. Beklenti ve sorumluluğu taşıyacağız. Mutluyum. Cenk ve Gomez vardı. İkisi de oynadı. Cenk şansı iyi kullandı. Bunu sağlamak gerek. Sistem ya da başka şey sonra konuşulmaz. İyi oyuncular olduğunda her şeyi oynarız. Sorun değil. Önce oyuncular iyi olsun.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •