Ümit Özdağ'dan Hande Fırat'a 'Murat Özvardar' sorusu! "Suriye'de ne iş yapıyor?"

Ümit Özdağ'dan Hande Fırat'a 'Murat Özvardar' sorusu!
A- A+

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programının sunucusu Hande Fırat’a tepki gösterdi. Özdağ paylaşımının sonunda Fırat'a "Eşiniz Suriye'de ne iş yapıyor?" diye sordu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacılarla ilgili yaptığı çıkışlarla Türkiye’nin gündemine oturdu.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkında söylediği “Hayvandan aşağı biridir” sözlerine “Saat 11’de İçişleri Bakanlığı’na geleceğim, erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle” cevabını veren Özdağ’dan yine çok konuşulacak bir çıkış geldi.

 CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programında Özdağ’ın sığınmacılarla ilgili yaptığı açıklamalar değerlendirildi.

Programa tepki gösteren Ümit Özdağ, twitter hesabından yaptığı paylaşımda “CNN Türk tv’de çok demokratik bir tartışma yapılıyor yine. Konu Zafer Partisi ve Ümit Özdağ. Hodri meydan. Beni çağırın. Siz sorun ben cevaplayayım” dedi.

Ümit Özdağ paylaşımının sonunda programın sunucusu Hande Fırat’a “Eşiniz Suriye’de ne iş yapıyor?” sorusunu yöneltti.

Gazeteci ve sunucu Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’ın adı, Ukrayna’daki bir dolandırıcılık olayında geçmişti. Ukrayna’nın silah, miğfer ve çelik yelek alımı için anlaştıkları Türk iş insanları tarafından 5 milyon dolar dolandırıldığı iddia edilmişti.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Serdar Akinan, Haziran 2021’de katıldığı bir televizyon programında, Suriye'deki sanayi tesislerinin ve zeytinyağının yağmalandığını anlatırken bir gazetenin Ankara temsilcisinin eşinin de bu işin içinde olduğunu söylemişti.

 Akinan’ın isim vermeden dile getirdiği iddiaların ardından Hande Fırat ve eşi Murat Özvardar şu açıklamayı yapmıştı:

"15 TEMMUZ'A BAĞLAYAN ÇEVRELER, KIZGINLIĞINIZI ANLIYORUM"

"Bir meslektaşımın “Bir kadın Ankara temsilcisinin eşi, Suriye'nin yağmalanmasındaki şirketin sahibi adam ya...” iddiası ile sosyal medyada hakaret, yeni iddialar, değişik suçlamalarla karşı karşıya kaldım. Bir de haklı olarak açıklama isteyen bir kesim var.

Söz konusu meslektaşımın bu iddiayı dile getirmesinden sonra adım Emre Uslu tarafından dolaşıma sokuldu. “Hande Fırat 15 Temmuz ödülünü Suriye’de almış” ifadesiyle. Üzülerek takip ettiğim bu gelişmeler ışığında; 1997 yılından beri gazetecilik yapmaktayım. Başka herhangi bir işim olmadı.

İş insanı bir babanın kızıyım. Fransız kolejinde okudum. Maddi sıkıntı çekmedim. Beni bilen bilir. Akçeli işlerle, tuhaf ilişkilerle beni yan yana getirme çabaları sonuç vermez.

Eşim bir iş insanıdır. Ailesinden beri gelen kapsamlı iş birikimiyle benimle evlenmeden önce de iş insanıydı, şimdi de iş insanı.

Benimle evlenene kadar yaklaşık 35 yıl yürüttüğü işlerinde nasıl bana ihtiyaç duymadıysa, evlendikten sonra da ihtiyaç duymadı.

Bu meslekte nasıl davranılması gerektiğini bilecek kadar uzun zaman geçirdiğimi düşünmekteyim.

Her seferinde bir iddia ya da suçlamayı getirip 15 Temmuz’a bağlayan çevrelere gelince… Kızgınlığınızı anlıyorum. Ama oradan da bir şey çıkmaz.

15 Temmuz bir terör örgütünün darbe girişimiydi. Ben de bir gazeteci olarak mesleğimin gereği gibi hareket ettim. Bugün olsa yine aynı şekilde hareket ederim.

Buradan prim yapmaya kalkanlara da, bunu bir senaryo gibi yansıtmaya çalışan yarası olanlara da sadece şunu söylüyorum; “Gerçekleri değiştiremezsiniz. Benim hiçbir şeyden korkum yok.”

MURAT ÖZVARDAR: TÜRKİYE DÜŞMANI ÇEVRELER...

Hande Fırat'ın eşi işadamı Murat Özvardar da Akinan'ın iddiaları üzerine Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Serdar Akinan isimli şahıs katıldığı TV programında Suriye’nin Türkiye tarafından yağmalandığını, fabrikaların sökülüp getirildiğini, insanlığa karşı suç işlendiğini, yağmalamadaki şirket sahibinin ise Ankara temsilcisi bir kadın gazetecinin eşi olduğunu iddia etmiştir.

Değerli kamuoyu, Eşim Hande Fırat’ın Hürriyet Ankara Temsilcisi olması ve sosyal medyada hedef gösterilmesi nedeni ile bu mesnetsiz iddialara cevap verme gereği duydum.

Gönül rahatlığı ile söylemek isterim ki; bu güne kadar Suriye’den ya da başka bir ülkeden bir fabrika ya da başka bir bina tesis vb söküp Türkiye’ye ya da herhangi bir ülkeye taşımadım.

Bu deli saçması iddia kendini dezenformasyonun şehvetine kaptırmış bir gazetecinin hezeyanından ibarettir.

Serdar Akinan’ın hayal ürünü iddialarına bölgedeki Türkiye düşmanı çevrelerin kaynaklık ettiği kesindir. Bu saçma iddiaları dile getirirken hangi iş adamından bahsettiğini mertçe söylemek yerine “eş” üzerinden tanımlama yapmış olması da hem ahlaksızlık hem de operasyon gazeteciliğidir. Türkiye düşmanlarının Hande Fırat’a olan kin ve nefreti kamuoyunun malumudur.

10 Yıldır dünya Suriye’deki katliamlara seyirci kalırken, bölgedeki hastaneler okullar bile bombalanmışken, Suriyeli mazlumlara elini uzatan ve orada güvenli yaşam alanları oluşturan tek ülke olan Türkiye’yi yağmacılıkla suçlayan ve absürt iddiasını renklendirmek için iftira atmaktan çekinmeyen bu şahısla yargı önünde hesaplaşacak olmakla birlikte müfteriyi öncelikle siz değerli kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Saygılarımla"

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •