MHP'li Yalçın bir kez daha hedef gösterdi: "Mansur Yavaş artık hasmımızdır...!"

MHP'li Yalçın bir kez daha hedef gösterdi:
A- A+

MHP'li Semih Yalçın, Alparslan Türkeş anmasında yaşanan saldırıya ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef göstererek, "Mansur Yavaş artık hasmımızdır ve ülkücü hareketin nefesi ensesindedir"dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, hafta sonu Ankara'da yapılan Alparslan Türkeş anmasını "sözde doğum günü anması" şeklinde isimlendirerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef gösterdi.

MHP'li Semih Yalçın, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Yavaş ile ilgili sözlerine ilişkin, "Fitnenin eteklisi olan Müdire, ‘Yavaş’ın arkasındayız’ demiş. Müdire ve şakirtleri arkasında olsalar ne yazar. Ama biz tefrikanın topuklusunun arkasında kimlerin olduğunu iyi biliriz" dedi.

Semih Yalçın, partisinin merhum eski genel başkanı Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla Ankara’da düzenlenen anma etkinliğinde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında çıkan kavga ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yalçın, “Ülkücü Camiada Fitne Çıkarma Çabaları ve Sebepleri” başlıklı açıklamasında şu iddialarda bulundu:

'Ülkücü hareketin yegane temsilcisi MHP'“Türk milliyetçiliği, Ülkücü Hareket'in yegâne siyasi temsilcisi olan MHP’nin tutarlı, sabırlı ve etkin politikaları sonucu devlet hayatının hücrelerine işlemeye başlamıştır. Türkiye, tıpkı Atatürk döneminde olduğu gibi hem bölgesinde hem de dünyada etkin ve bağımsızlık yanlısı politikalar takip ederek güçlü bir küresel aktör hâline gelmiştir. İşte bunun içindir ki küresel aktörler, içerideki taşeronlarını harekete geçirerek gerek hükümeti iş başından uzaklaştırmaya gerekse MHP’yi etkisizleştirmeye dönük oyunlar kurmaya çabalamaktadır. Bilhassa MHP’nin sağlam siyasi bünyesine ayrılık virüsleri zerk etmek ve camiamızı bir arada tutan maşeri vicdana fitne tohumları ekmek üzere ayrılıkçı, bölücü oyunlar sahneye konmaktadır.

Camiada kafa karışıklığı yaratılmaya çalışılıyor

Hareketimizden kopan birtakım atıklar, dönmeler, gevşekler ve zayıf karakterliler devşirilmeye başlanmıştır. Örgütlendirilen fitne ve fücur ehli, genel başkanlık tartışmalarından MHP’nin mevcut politikalarına kadar birçok konu hakkında suni gündemler ve safsatalar üreterek camiamızda ve MHP teşkilatlarında kafa karışıklığı yaratmaya çabalamaktadır.

'Anma toplantısı düpedüz bir tertiptir'

MHP’nin kutlu misyonunu yok etmeyi, Ülkücü Hareketi etkisizleştirmeyi, onları var eden fikir ve ilkeleri değersizleştirmeyi hedefleyen son tefrika hamlelerinden biri, Başbuğ Alparslan Türkeş’i anma bahanesiyle Ankara’da düzenlenen toplantı olmuştur. Toplantı, Başbuğ’umuzu doğum gününde sözde anmak bahanesiyle Ankara Yenimahalle’de bizzat CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katkılarıyla kiralanan bir salonda tertip edilmiştir. MHP ve Ülkücü Hareket'e rağmen düzenlenen bu alternatif anma toplantısı, düpedüz bir tertiptir. Maksat, hareketimizde tefrika oluşturmak, camiamızın mensuplarını birbirine düşürerek MHP’yi güçsüzleştirmektir. Maksat, MHP’nin dominant konumunu sarsmak, siyasette sahip olduğu özgül ağırlığı baltalamak, toplum nezdindeki itibarını zedelemektir.

'Türkeş'in kabrinde bir Fatiha okuduğu vaki değildir'

Toplantının görünürdeki tertipçisi, Başbuğ’umuzun adını kullanan bir vakıftır. Oysa üyelerinin, bugüne kadar Başbuğ Türkeş’in kabrini ziyaret edip Fatiha okuduğu dahi vaki değildir. Anma bahanesiyle Başbuğ’umuzun aziz hatırasına, miras bıraktığı değerlere saygısızlık edilmekte, siyasi vasiyetine saldırılmaktadır. Tefrika toplantısının tertipçileri arasında, bazıları bahse konu vakfın üyesi de olan İP’lilerin (İYİ Parti) varlığı dikkati çekmektedir. Paravan Alparslan Türkeş Vakfı Genel Sekreteri Alparslan Yılmaz’ın ve İP sözcülerinin açıklamaları, bu organik kirli ilişkiler ağını ele vermektedir. Yani son fitne taşının altından da aynı akrepler çıkmıştır. Mansur Yavaş ise bu fitne ve tefrikanın müşevvik ve muharriki olarak perde arkasından hem malî hem siyasi destek vermektedir.

'Yavaş artık hasmımızdır ve ülkücü hareketin nefesi ensesindedir'

Bir zamanlar MHP’yi CHP’lileşmekle suçlayan Yavaş, aynı CHP’nin kucağında, belediyenin yani Ankara halkının imkânlarını MHP’nin kuyusunu kazmak için seferber etmiştir. Mansur Yavaş artık hasmımızdır ve ülkücü hareketin nefesi ensesindedir. Fitnenin eteklisi olan Müdire, ‘Yavaş’ın arkasındayız’ demiş. Müdire ve şakirtleri arkasında olsalar ne yazar. Ama biz tefrikanın topuklusunun arkasında kimlerin olduğunu iyi biliriz. Yani, zehirli şeytan üzümlerinin bağı bellidir.

Bu oyunlar bizi yolumuzdan döndüremez

Şu hakikatin bilinmesini isteriz: 2023 yılında yapılacak seçimlere kadar sürdürüleceği anlaşılan bu türden oyunlar bizi yolumuzdan döndüremez. Oyunlarını bozacağız. İğrenç tezgâhlarını tertipçilerin başlarına geçireceğiz. MHP ve Ülkücü Hareket saflarında, parti tabanında tefrika, fısk ve fücur üretme, çatışma ve ayrışma yaratma gayretlerine asla izin vermeyeceğiz."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •