Bayramda havalar nasıl olacak? Meteoroloji gün gün açıkladı

Ramazan Bayramı’ndan havalar nasıl olacak? Meteoroloji’den yapılan son dakika açıklamasına göre, Türkiye genelinde yağış beklenmezken İstanbul’da hava sıcaklıklarının 23 ila 28 derece civarında olacağı belirtildi.

Ramazan Bayramı’nda yağmur yağacak mı? Ramazan Bayramı’nda havalar nasıl olacak? Bayramda İstanbul yağışlı mı olacak? sorularına beklenen yanıt Meteoroloji’den geldi. İşte haberimizin ayrıntıları…

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmediği ve tahmin edilen hava sıcaklıklarının 25 ila 31 derece arasında değişeceği belirtildi.

Açıklamada, ‘Ankara’da hava sıcaklığının 25-31 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklığının 23-28 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor. İzmir’de hava sıcaklığının 26-30 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.’ ifadelerine yer verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasında ‘Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince hava durumu; perşembe günü Van ve Hakkari çevrelerinin, cuma günü ise Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken kuzey, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.’ denildi.

GÜN GÜN BAYRAMDA HAVA DURUMU

Açıklamada, ‘Arefe günü Çarşamba: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BAYRAMIN 1. GÜNÜ PERŞEMBE:

Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BAYRAMIN 2. GÜNÜ CUMA:

Marmara, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusu parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BAYRAMIN 3. GÜNÜ CUMARTESİ

Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.’

Kaynak: Akşam

Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Başlıklar

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.