AK Parti İstanbul mitingi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu şehri CHP zulmünden kurtarmamız gerekiyor..!

AK Parti İstanbul mitingi... Cumhurbaşkanı Erdoğan:
A- A+

AK Parti'nin 'Yeniden Büyük İstanbul Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Murat Kurum'la İstanbul'da yeni bir dönemi başlatacaklarını belirterek "Bu şehri, bu CHP zulmünden 31 Mart'ta kurtarmamız gerekiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Meydan gümbür gümdür 31 Mart’a yürüyor. Geleceğimizin teminatı değerli gençler, sizleri hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Bu İstanbul ki efendimizin müjdelediği fetih için 8 asır boyunca milletlerin fatihlerini kumandanların rüyasına giren şehirdir. Ama bu şehri bu CHP zulmünden 31 Martta kurtarmamız gerekiyor. Bir hafta durmayacağız. Anadolu'da gittiğim her yerde söylüyorum İstanbul'daki hemşerilerinizi arayın, İstanbul yeniden sahiplerine kavuşsun.

Bugün burada 31 Mart'ta şehrine sahip çıkmaya hazırlanan İstanbullu kardeşlerimi görüyorum. İnşallah 31 Mart'ta İstanbul'u muradına kavuşturarak bu hedefimize de ulaşacağız. Sağlam aday, sağlam adam! Murat Kurum'la İstanbul'da yeni bir dönemi başlatacağız. Bunun için bir hafta çok çalışacağız.

İMAMOĞLU'NA YÜKLENDİ: AKILSIZ BELEDİYECİLİK!

Büyükşehriyle, ilçeleriyle İstanbul'un belediyecilik hizmetlerinde yeni bir dönemin kapılarını beraber açacağız. İstanbul'un 5 yıllık fetret devrini sona erdireceğiz.

Bu Ekrem denen arkadaş buraya göreve başladıktan sonra ne değişti? Yine çöp, çukur, yarı zamanlı mesai! İsraftan bahsediyor, israf sende, sen her şeyi israf olarak yaptın. Nerede akıllı belediyecilik? Akılsız belediyecilik!

Kendini İstanbul'un sahibi zannedenlerle, ne bu şehri ne bu şehrin insanlarını anlamış olanlarla bir yere varılmaz.

"İSTANBUL'DAKİ METROLARIN TAMAMI BİZE AİT"

Ulaşımıyla, suyuyla, Haliç'iyle, yeşil alanlarıyla, çevresiyle, temizliğiyle, konutuyla İstanbul'u yeni bir lige çıkardık. Sıkılmadan, utanmadan 'Metro yaptım' diyor. İstanbul'daki mevcut metroların tamamı bize aittir. Bunları biz yaptık. Bizden sonra gelen arkadaşlarımız da aynı vizyon, heyecanla eser ve hizmet siyasetini sürdürdü.

"BİR DE 'ENGELLENİYORUZ' YALANINA SARILIYOR"

Yarısı kayakta, yarısı tatilde, yarısı seçim kampanyalarında genel başkanını devirmek için geçen bir dönemden geriye elbette bir şey kalmaz, kalmıyor. İstanbul'un temel sorunu imkan ve kaynak kıtlığı değil, vizyon ve beceri eksikliğidir. Bununla yüzleşmek yerine kabahatlerini örtmek için bir de 'Engelleniyoruz' yalanına sarılıyor. Bunların hepsi belgelidir. Engellenme diye bir şey yok, tüm belediyeler ne alıyorsa İstanbul fazlasıyla bunu almıştır.

"TÜM BU REZİLLİKLERLE SİYASET KİRLENDİ"

Balya balya, bavul bavul paralar bir yerlerden gidip bir yerlere gidiyorlar. 'Hatırlamıyorum, unuttum' diyerek şu ana kadar kimse bu görüntülerin makul, tutarlı bir izahını yapamadı. Partiye bina alınmasından vergi kaçırmaya pek çok şey söylendi ama hala mahşeri vicdanı tatmin eden bir açıklama duyamadık. Tam tersine biraz daha dal budak salıp çirkinleşiyor. Tüm bu rezilliklerle siyaset kirlendi. Namuslarına emanet edilen oyları kirlettiler.

İstanbul bugün bir yol ayrımında; bir tarafta 'sadece ben' diyenler, diğer tarafta 'sadece İstanbul' diyenler var. Bir tarafta depremi umursamayanlar var, diğer tarafta İstanbul'u depreme hazırlamak için projesi olanlar var.

Her seçim öncesinde insanımızı korkutmak için bizimle ilgili ortaya bir sürü yalan ve iftira attılar ama bir kez olsun haklı çıkmadılar. Ama hiçbir zaman akıllanmadılar. Onlar ne derse desin, biz asla istismar siyaseti yapmadık, kimsenin kökeniyle, mezhebiyle ilgilenmedik. Ayrımcılığın her çeşidi elimizin tersiyle ittik. Kazanma değil, sadece kaybettirme şantajıyla siyaset yapma fırsatçılığına hiç dönüp bakmadık. 1994'te bu şehrin emanetini devralırken, 2002'de Türkiye'yi yönetme sorumluluğu üstlenirken hangi gayeyle hareket ediyorsak bugün de aynı prensiplere bağlıyız.

Şu anda karşımda 650 bin kişi var. Bu meydanda 1,5 milyona alıştık.

Bay Ekrem göreve geldi; yine çöp, çukur, çamur.

Allah'ın izniyle seçimlerden sonra büyükşehir sorumluluğundaki metro projelerini cumhurbaşkanınız olarak şahsım, kabine, Murat kardeşim ve ekibi hep beraber bu projeleri hızlandıracağız.

OSMAN NURİ KABAKTEPE: 31 MART'IN İŞARET FİŞEĞİ BURADAN ATILACAK...

Yeniden İstanbul mitingi öncesi konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, '31 Mart’ın işaret fişeği bugün buradan atılacak.' dedi.

Kabaktepe, 'Tüm adaylar 80 günü aşkın süredir çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Yeniden İstanbul mitingini düzenleyeceğiz. İstanbul’un 31 Mart’ta eseri, hizmeti önceleyeni tercih edeceğini seçerek Murat Kurum’um seçeceğini düşünüyoruz. En büyük mitinglerden birini gerçekleştireceğiz. İstanbul için tarihi bir seçim. Coşkulu bir atmosfer olacak. 31 Mart’ın işaret fişeği bugün buradan atılacak. İstanbul’un biriken sorunları var; kentsel dönüşü, metro, İETT.. Dirençli ve risksiz İstanbul olacak. Odağımıza sadece İstanbul’u koyduk. Sayın Kurum'u 1 Nisan itibariyle görevlendireceklerini düşünüyoruz.' ifadelerini kullandı.

HAYDAR ALİ YILDIZ: DÜNYA BİZİ DUYACAK…

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, 'İhmal edilen sorunlar çözülecek. Burası tıklım tıklım olacak dünya bizi duyacak. Demokratik olgunluğun göstergesi olacak. İstanbul’un geleceği konusunda seçim önemli.' şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •