Meral Akşener'den Erdoğan'a: "Vizyonu da liyakati de göreceksin, sabret..!"

Meral Akşener'den Erdoğan'a:
A- A+

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda iş bırakma eylemi yapan öğretmenler için "İktidar zor durumdaki öğretmenlerimizi de yok saymayı tercih etti" dedi.

Akşener'in açıklamasından satır başları şöyle:

"Bugün öğretmenlerimiz, sendikaların aldığı karar doğrultusunda iş bırakma eylemi yapıyor. Keşke böyle bir eyleme gerek olmasaydı. AK Parti, öğretmenlerimizin taleplerini dikkate alsaydı. Maalesef memurdan emekliye, çiftçiden esnafa, asgari ücretliye kadar dertli vatandaşlarımızı görmezden gelen iktidar, cefakar öğretmenlerimizi de yok saydı. Uzman öğretmenlik, baş öğretmenlik gibi sınava dayalı düzeni doğru bulmuyoruz. İyi Parti iktidarında 5 ve 15 yıl kıdemini esas alarak öğretmen maaşlarında düzenleme yapacağız. Eğitim çalışanlarımıza her yılın başında ikramiye vereceğiz. Kıdemi ne olursa olsun her öğretmenin maaşında asgari ücretin net yüzde 50'si oranında iyileştirme yapacağız. Tayin, terfi, yer değiştirme gibi problemleri çözeceğiz. Öğretmenlerin problemlerini yakından biliyoruz. Her adımı atacağız. Öğretmenlere değer vermeden eğitim davasında başarılı olmak mümkün değildir. 

Sayın Erdoğan geçen hafta bir vizyon belgesi tanıttı. Bay Kriz ve arkadaşları sonunda hamaseti bırakıp bizimle icraat konusunda yarışmaya karar verdi herhalde demiştik. Yerine getirmemiş bayat vaatleri yeniden ambalajlayıp servis etmeyi tercih etmişler. 20 yıllık bir iktidarın sonunda vizyon diye pazarlanan bir vizyonsuzluk vesikası! Yazık bu ülkeye... 20 yıl önceki vaatlerini tekrarlayan bir iktidar başka hiçbir millete nasip olmadı! Lütfen biriniz sayın Erdoğan'a 20 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatsın. Gülünç duruma düşmek bir Cumhurbaşkanı'na yakışmıyor. 2011'den bu yana her seçimde 2023 vizyonundan bahsettiler. Her şey ortada. Dediler ki '2023 yılında milli gelirimiz 2 trilyon dolar olacak. 2023'te milli gelirimiz 867 milyar dolar olacak' diyorlar. Aradaki fark 2,5 kat... İşsizlik yüzde 4,6 olacaktı, bugün resmi rakamlarla bile yüzde 10,4. 

İki hafta önce sansür yasasını Meclis'ten geçiren Bay Kriz, şimdi özgürlük vadediyor. Daha dün mutlu ve huzurlu bir hayat isteyen gençlerimize süfli diyen Bay Kriz, şimdi çıkmış 'Geleceği birlikte inşa edelim' diyor. Dün kadınlara sürtük diyen Bay Kriz, istikbal mücadelesini birlikte verelim diyor. Bay Kriz'in Türkiye'ye verecek hiçbir şeyi kalmadı. Milletimiz bunu görüyor. Vatandaşımız geçim sıkıntısına çare arıyor. Adalet ve özgürlük istiyor. Bunları veremeyen Bay Kriz'in yeni masallarına da inanmıyor. Erdoğan'a göre ülkemizde hiçbir dert yok. Sanırsın millet parayı koyacak yer yok, ekonomiyi batırmamış, milletimiz son 4 yılda zenginleşmiş! Sanırsın konuttan otomobile, telefondan gıdaya tüm ürünleri daha ucuza satın alır olmuşuz! Tarihimizde çok çeşitli kutlamalar yaptık ama enflasyonun yüzde 80'i aşmasını, doların 18'i geçmesini ilk defa kutluyoruz. Gerçekten ibretlik! Hâlâ ah bir seçilsem neler neler yapacağım diyor. 4,5 yıl önce de 'Bu kardeşinize verin yetkiyi, görün etkiyi' demişti. Verdik yetkiyi, gördük etkiyi... Yetkiyi verin; dolarla, enflasyonla nasıl mücadele edilir görün demişti. Onu da gördük! Bundan 3 hafta Türkiye'yi yolsuzluktan biz kurtarırız demişti. Şaka gibi! Ben de 'gelin, yolsuzlukların üzerine birlikte gidelim' demiştim. Biz yasa tekliflerimizi getireceğiz demiştim. Ama millete yolsuzluğu çözeceğim deyip tekliflerimize hayır oyu veren utanmazdır, yüzsüzdür, yalancıdır diye eklemiştim. Sonuç ne oldu? Yolsuzlukları araştırma teklifimize hayır oyu verdiler. Geçen haftaki vizyonsuzluk belgesi bize gösteriyor ki gidişatı gören Sayın Erdoğan, şimdiden muhalefet partisi liderliğini içselleştirmiş. Utanmasa bir de bizi deneyin bu seçimde diyecek! Sen hiç merak etme, şunun şurasında 7 ay kaldı. O sandık geldiğinde vizyonu da liyakati de projeyi de İyi Parti iktidarında göreceksin. 

İktidarın Merkez Bankası olmayan ülke deneyi çerçevesinde bir gişe memuru olarak çalışan Merkez Bankası Başkanı, yıl sonu enflasyon hedefini yüzde 65,2'ye çıkarmış. 2022 için öngördükleri enflasyon hedefi yüzde 9,8 idi. Bugün yüzde 83,5'u bulan bir enflasyonla hedefi tutturamadığı için güncelleyen bir ekonomi yönetimiyle karşı karşıyayız. Bir yıllık enflasyon hedefini bile tutturamayan iktidar, utanmadan bize yüzyıldan bahsediyor. Güler misin ağlar mısın! Bu gerçeklikten kopuş halinin yansımalarına her hafta şahit oluyoruz. Nebati Bakan haftalık kara mizah şovu kapsamında geçen hafta yine ufuk açan bir açıklama yaptı. 'Biz enflasyonu dünyadaki gibi algılamıyoruz, insan temelli bir yaklaşımımız var.' Biz bu Marslı arkadaşların ekonomiyi dünyadakiler gibi anlamadığını biliyoruz zaten. Neymiş, meseleye insan temelli yaklaşıyorlarmış. Enflasyon canavarı insanımızı yemeğinden, kıyafetinden ediyor! 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Manşet haberler
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •