Emekli ikramiyesi ne kadar oldu, ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi kimlere verilecek?

Emekli ikramiyeleri bayrama yaklaşırken emekliler tarafından araştırılıyor. Emekli ikramiyesinin tutarının artırılacağı gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli ikramiyesi tutarı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Emekli bayram ikramiyesinin yatırılacağı tarih ve ödeneceği kişiler ise merak konusu. Peki 2021 emekli ikramiyesi ne kadar oldu? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak ve kimlere verilecek?

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? sorusunun cevabı merak ediliyor. Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu sene 13 Mayıs 2021 tarihine geliyor. Nisan ayının son günlerinin gelmesiyle beraber emekli ikramiyesi yatırılma tarihi ve zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri araştırılmaya başlandı. Peki 2021 emekli ikramiyesi ne kadar oldu? İşte emekli bayram ikramiyesi alacaklarla ilgili detaylar…

EMEKLİ İKRAMİYESİNİ KİMLER ALACAK?Emekli bayram ikramiyesi; emekliler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahiplerine, ölüm aylığı alanlar, geçici köy korucuları, şehit yakını ve gaziler, şeref aylığı alanlar ve şampiyon sporculara veriliyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

Emekli ikramiyesinin zamlı tutarı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Emekliye bayram ikramiyesi 1100 TL olarak kararname ile geçireceğiz, bayrama yetişecek.” dedi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Emekli bayram ikramiyesinin mayıs ayının başında verileceği açıklandı.

Kaynak: Vatan

İlgili Haberler

Sonraki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir