18 Yaş altı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor/bitiyor? İşte çocukların sokağa çıkma saatleri

18 Yaş altı sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni gelişmeler oldukça merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son koronavirüs genelgesine göre 18 yaş altı gençler ve çocukları sokağa çıkma saatleri belirlendi. Belirlenen saatler dışında ise sokağa çıkmak yasak. Peki, 18 yaş sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte sokağa çıkma saatleri…18 yaş altı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor, saat kaçta bitiyor? Son Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs gündemine yönelik vaka sayılarında yaşanan artışla birlikte Ramazan ayı için alınan ek tedbirleri açıkladı. İçişleri Bakanlığı 14 Nisan’dan itibaren geçerli olan yeni koronavirüs genelgesini yayınladı. Peki, yeni genelgeye göre 18 yaş altı için sokağa çıkma saatleri ne oldu?

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ

18 yaş altı gençler ve çocuklar 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmayacak. Hafta içi/ hafta sonu ayrımı olmaksınız 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızın şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca yüz yüze eğitimin devamına karar verilen sınıf seviyeleri ile destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında eğitim gören 18 yaş altı gençlerimiz, durumlarını belgelendirmeleri şartıyla toplu ulaşım araçlarından istifade edebilecek.

İlgili Haberler

Sonraki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir