Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, hangi gün? Bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı var mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı belirli aralıklarla toplanarak önemli tavsiye kararları almaya devam ediyor. Ölüm ve vaka sayılarında yaşanan ciddi artışlar sonrasında Ramazan başında kısmi kapanma kararı alınmıştı. Peki, bugün Bilim Kurulu toplantısı var mı? Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, hangi gün olacak?23 Nisan ile ilgili tavsiye kararının da alınmasının beklendiği Bilim Kurulu toplantısı bu hafta yapılacak. 23 Nisan 2021’in Cuma gününe denk gelmesi ve resmi tatiller içerisinde yer almasının ardından hafta sonu sokak kısıtlaması ile birleştirilebileceği ve toplam kısıtlama süresinin 3 güne çıkarılabileceği gündeme gelmişti. Gözler bu gelişme sonrası tavsiye kararının verileceği Bilim Kurulu toplantısına çevrildi.

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN, BUGÜN TOPLANTI VAR MI?

Kabine toplantısı 2 haftada 1, Bilim Kurulu toplantısı ise her hafta gerçekleştiriliyor. Bu haftanın toplantısı ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmaması nedeniyle toplantının bugün yapılmayacağı tahmin ediliyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun haftalık düzenli toplantısının 20 Nisan 2021 Salı günü ya da 21 Nisan 2021 Çarşamba günü yapılacağı söylenebilir. Toplantıdan çıkacak olası tavsiye kararı sonrası İçişleri Bakanlığı kısmi kapanma genelgesine ek genelge yayınlayarak 23 Nisan ile ilgili kararı duyurabilir. 23 Nisan için kısıtlama kararı çıkarsa Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl da dijital olacak.

İlgili Haberler

Sonraki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir