Deniz Çakır’a Dava Şoku! Dizi Setinde Küfür ve Hakaret!

‘Masumiyet’ adlı dizide kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, aynı yapımın başrol oyuncusu Deniz Çakır’ın kendisine 6 Mart günü küfür ettiğini, istifaya zorladığını öne sürerek, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘Masumiyet’ dizisinin çekimleri sırasında meydana gelen olay, 6 Mart 2021 tarihinde dizi setinde çalışan kostüm asistanı Çağatay Görgen ve ünlü oyuncu Deniz Çakır arasında çıkan gerginlikle başladı.

pastedGraphic.png

Söz konusu olayda iddiaya göre; dizide başrol olarak görev alan Deniz Çakır, dizi ekibinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Güngör’e hakaretler savurdu. Güngör, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

BASKI VE HAKARET

Suç duyurusu dilekçesinde Çağatay Görgen’in yıllardır setlerde kostüm asistanı olarak çalıştığı ve görevi sürecinde hiçbir iş arkadaşı polemik yaşamadan mesleğini icra ettiği anlatıldı. Dilekçede set işçilerinin maruz kaldıkları baskılar ve uzun süren çalışma saatlerinin pandemi döneminde giderek zorlaştığı belirtilirken, Görgen’in baskı ve hakaretlere maruz kaldığı öne sürüldü.

pastedGraphic_1.png

“SEBEPSİZ YERE GERGİNLİK OLUŞTURDU”

Deniz Çakır’ın ‘Masumiyet’ dizisinde başrol oyuncusu olduğu belirtilen suç duyurusu dilekçesinde, “Çakır’ın kaprisli tavırları insanlara karşı hakarete varmış, işlerini icra edemeyecek duruma getirmiştir. 6 Mart 2021 günü Çağatay Görgen, Gizem Ergün adlı oyuncunun kıyafetine yönelik bir karışıklığı gidermek için diğer kostüm asistanı ile görüşmeye başladığı esnada, Deniz Çakır olaya dahil olarak Görgen’e bağırmış ve ‘Ne biçim iş yapıyorsunuz, ilk defa mı çalışıyorsunuz’ gibi kaba ifadeler kullanarak sebepsiz yere gerginlik oluşturmuştur” ifadeleri kullanıldı.

’PARASI NEYSE VERİRİM, O GİTSİN’ DEDİ”

Şikayet dilekçesinde, Deniz Çakır’ın kostüm asistanı Çağatay Görgen’i sette istemediği anlatılarak, ‘onu görürsem, kıyameti koparırım’ şeklinde sözler söylediği, yapım şirketi yetkililerinin ‘bölümün bitmesinde iki gün var, idare edelim, sonra çıkacak’ demesine karşılık Çakır’ın ‘neyse parası, cezası ben veririm, o gitsin’ diye beyanda bulunması üzerine yetkililerin istifa dilekçesi hazırlayarak, Görgen’e imzalattığı anlatıldı.